نسخه آزمایشی
۱۳۴ بازدید

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه قم با دانشگاه قم تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی امضا کردند.

به گزارش سایت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی قم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر فراهانی فرد، معاون پژوهشی دانشگاه قم در جلسه امضاء تفاهم نامه مشترک همکاری با مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه قم به ویژگی های مراکز علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: مأموریت محور بودن و زودبازده بودن از شاخص های ارزشمند مراکز علمی کاربردی است که می تواند به عنوان بازوی علمی و آموزشی در کنار صنعت نقش تأثیرگزاری داشته باشد.
وی یکی از مشکلات فعلی دانشجویان را بی انگیزگی عنوان کرد و گفت: باتوجه به سیاست وزارت علوم که بحث اشتغال پذیری را مورد تأکید قرار داده است، همکاری های دانشگاه قم و مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی می تواند انگیزه لازم را در دانشجویان ایجاد و یا افزایش دهد.
دکتر فراهانی فرد افزود: متأسفانه مدرک گرایی به شدت افزایش پیدا کرده است و همه به سمت اخذ دکترا هستند اما نیروی کار متخصص و تکنسین با مهارت لازم کمتر پیدا می شود که لازم است باتوجه به ظرفیت های علمی دانشگاه قم و همچنین ظرفیت های ارتباطی که مرکز علمی کاربردی با حوزه صنعت و تولید دارد به سمت تربیت نیروی متخصص و کارآمد حرکت نماییم.
در ادامه جلسه محمد رستمی، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه قم ضمن تشکر از برگزاری جلسه امضاء تفاهم نامه به ظرفیت ها و ویژگی های مراکز علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: مراکز آموزش علمی کاربردی به صورت مسأله محوری فعالیت می کنند و به دنبال حل مشکلات موجود در آن منطقه محل فعالیت و همچنین تربیت نیروی متخصص و با مهارت بالا هستند.
وی به رشته های تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی مرکز اشاره کرد و گفت: انشاله در مهر ۱۴۰۰، ۳ رشته جدید نیز که با توجه به ظرفیت ها و نیاز استان برنامه ریزی شده است اضافه خواهد شد و مجوز جذب دانشجو از وزارت علوم دریافت شده است.
رستمی ابراز امیدواری کرد امضاء تفاهم نامه همکاری و شروع فعالیت های مشترک مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه قم با دانشگاه قم فصل جدیدی را در همکاری های مشترک مراکز دانشگاهی در استان ایجاد نماید و الگوی مناسبی برای دیگر مراکز دانشگاهی باشد.
در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری های مشترک علمی و پژوهشی به امضاء معاون پژوهشی دانشگاه قم و رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی قم رسید.

ارسال دیدگاه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

بالا